HIP workshop: Art Nouveau tegeltableau

Donderdag 18 december 2025, van 09:30 tot 11:00 | Bibliotheek Bomenbuurt

Kosten: Gratis

Deze activiteit heeft in het verleden plaatsgevonden. Klik hier voor alle actuele activiteiten.

In Den Haag zijn prachtige gebouwen te vinden in Art Nouveau-stijl. Veel van deze gebouwen zijn versierd met tegels. In deze workshop ontwerp en teken je jouw eigen Art Nouveau tegeltableau.

Rozenburg

In Den Haag zat vroeger een fabriek die onder andere tegeltjes maakte; de N.V. Haagsche Plateelbakkerij Rozenburg. In het begin van de vorige eeuw was de kunststroming Art Nouveau in de mode en Rozenburg maakte prachtige Art Nouveau tegeltjes.

Inspiratie uit de natuur

Art Nouveau, Jugendstil, slaoliestijl het zijn allemaal benamingen voor een kunststroming die van het eind van de negentiende tot aan de Eerste Wereldoorlog duurde. Kunstenaars van deze stroming keken voor inspiratie naar de natuur en gebruikten veel zwierige lijnen, gestileerde bloemen en insectachtige patronen. Art Nouveau was een zeer populaire kunststroming in de toegepaste kunst, zoals glaskunst, sieraden, meubels, serviezen en boekdrukkunst. Je ziet de Art Nouveau ook terug in architectuur uit deze periode en waar komen architectuur en toegepaste kunst elkaar nou beter tegen dan in tegels?

In de workshop gaan we vier tegeltjes beschilderen in de stijl van de Art Nouveau. Vier tegeltjes, omdat verschillende tegels meestal samen een patroon vormen.

Aanmelden

Wil je mee doen? Stuur ons dan een e-mail of meld je aan via de balie.

bomenbuurt@bibliotheekdenhaag.nl 

Fahrenheitstraat 707

Laat je het weten als je niet kunt komen door je af te melden? Zo maak je iemand anders blij met een plek.

Deze workshop is voor volwassenen.