Lezing: 250 jaar Jane Austen - Wie was Jane?
Kom ook naar bibliotheek Bomenbuurt om de 250e verjaardag van Jane Austen te vieren! José Roeken verzorgt als echte Austen kenner een fantastische lezing waarin je wordt meegenomen in het Regency tijdperk waarin Jane Austen leefde.
In 2025 is het 250 jaar geleden dat de Engelse schrijfster Jane Austen (1775-1817) werd geboren in Steventon, een dorpje in het zuiden van Engeland. Van de publicatie en verfilmingen van haar romans zoals Sense & Sensibility en Pride & Prejudice, tot aan Bridget Jones en de Netflixserie Bridgerton, vertelt José Roeken van Austen Tales in haar lezing waarom de thema’s in Austens boeken anno 2025 nog even sprankelend en herkenbaar zijn.
Austen had een ongeëvenaard scherp oog voor het sociale gedrag van mensen en verwoordde dit op geniale, satirische wijze. En echt….. uit de lezing zal blijken dat de menselijke aard sindsdien maar weinig is veranderd. Waarom voelen we ons zo aangetrokken tot het Engeland van haar tijd, en willen we haar achterna reizen? En waarom is Jane Austen inmiddels een ‘merk’ geworden waarmee miljoenen worden verdiend?
José Roeken neemt je mee naar de Engelse Regency-periode waarin Austen leefde. Aan de hand van fragmenten uit tv-series en films vol landhuizen, Regency-kostuums en pittoreske Engelse dorpjes, waant u zich in de tijd waarin Jane Austen haar boeken schreef.
Aanmelden
Meld je aan via de mail of aan de balie van de bibliotheek.
bomenbuurt@bibliotheekdenhaag.nl
Fahrenheitstraat 707
Laat je het weten als je niet kunt komen door je af te melden? Zo maak je iemand anders blij met een plek.