SOS: Haagse jongeren in gesprek met de genomineerden van de Boekenbon Literatuurprijs

Gepubliceerd op: 14 november 2025 08:08

De Centrale Bibliotheek aan het Spui stond donderdag 13 november in het teken van verhalen, gesprekken en inspiratie. In het kader van de Boekenbon Literatuurprijs 2025 organiseerde Bibliotheek Den Haag opnieuw Scholieren ontmoeten Schrijvers (SOS); een middag waarin ruim 150 scholieren van negen Haagse middelbare scholen in gesprek gingen met de genomineerde auteurs voor de Boekenbon Literatuurprijs 2025.

De schrijvers Charlotte Van den Broeck, Janna Coomans, Bert Natter, Tijl Nuyts en Sheila Sitalsing namen deel aan de gesprekken. De leerlingen spraken met hen over hun boeken en over de kunst van het schrijven zelf. 

Gesprekken vol nieuwsgierigheid en inspiratie


Na een korte opening door presentator Oscar Kocken verspreidden de leerlingen zich over verschillende ruimtes in de Centrale bibliotheek om in kleine groepen met de auteurs te spreken. De gesprekken leverden persoonlijke en verrassende uitwisselingen op. Aansluitend kwamen alle deelnemers weer samen in Podium B voor een talkshow waarin leerlingen en schrijvers hun inzichten deelden met het publiek.

“Het is elk jaar weer prachtig om te zien hoe nieuwsgierig de jongeren zijn,” zegt Sam Hermans, directeur van Bibliotheek Den Haag. “Ze durven vragen te stellen die anderen niet stellen. Dat was ook vandaag weer zo! Ze vroegen door, stelden kritische, onverwachte én persoonlijke vragen. Ontroerend om te zien wat ontmoetingen en verhalen kunnen doen: ze brengen generaties samen en zetten aan tot denken. De kracht van literatuur spat er vanaf.” 

En de winnaar is …

Later op de avond vond de uitreiking van de Boekenbon Literatuurprijs 2025 plaats. De prijs ging naar Charlotte van den Broeck.  Bibliotheek Den Haag feliciteert de winnaar van harte met deze prachtige prijs.

Literatuur beleven met jongeren

Met Scholieren ontmoeten Schrijvers brengt de bibliotheek jong lezerspubliek in direct contact met de schrijvers van vandaag. Het evenement laat zien hoe belangrijk verhalen zijn voor jongeren en hoe literatuur kan inspireren, verbinden en nieuwe werelden kan openen. Meer informatie over de Boekenbon Literatuurprijs is hier te vinden.